Кейс: створення сайту для професійного співтовариства

Кейс: створення сайту для професійного співтовариства

На початку року перед командою Promedia Consulting була поставлена ​​задача розробити інтернет-сайт, який зміг би в короткі терміни залучити адвокатів Дніпропетровської області.

Оскільки юридична сфера є досить специфічною, то ми розробили елегантне рішення - створити новинний портал, на якому можна було б ознайомитися з актуальними новинами про адвокатську діяльність, офіційною інформацією, новинками законодавства і т.д. Так з'явився сайт «Адвокати Дніпропетровщини». При цьому досить цікавим виявився процес створення сайту.

Ми провели моніторинг провідних сайтів області, а також розглянули сайти, які виробляють контент в юридичній сфері. Далі нашим завданням було налаштувати автоматичне наповнення сайту найактуальнішими новинами.

В якості основи для сайту нами була використана система управління контентом з відкритим кодом Drupal. А ключовим робочим елементом став модуль Feed. Даний модуль дозволяє збирати матеріали з новинних RSS-стрічок і формувати з них цілісні сторінки. При цьому виникали дві проблеми: 1) деякі з сайтів не мали налаштованих RSS-агрегаторів і 2) готові RSS-агрегатори, як правило, видають не цілу новину, а лише анонс. Розміщувати виключно анонси було б не кращим рішенням, бо користувачі не затримувались би на самому сайті. Для того, щоб новина на сайті з'являлася в повному обсязі ми застосували сервіс Yahoo Pipes, який дозволяє проводити попередню обробку новинних стрічок. Для досягнення бажаного ефекту довелося застосувати також кілька самостійно написаних модулів для зміни кодування і використання регулярних виразів (Regex). Також була створена офіційна сторінка на Facebook, яка на протязі двох тижнів зібрала понад 100 лайків.

Як результат ми отримали активний сайт, який регулярно оновлюється і динамічно розвивається. Представників цільової аудиторії залучалили на сайт за допомогою директ-мейл і смс-розсилки. Протягом першого місяця сторінка «Адвокати Дніпропетровщини» вже мала PageRank = 1 і виводилася першою за відповідним запитом. На даний момент готується перше серйозне оновлення порталу, на якому тепер будуть не тільки новини, але й офіційні дані про адвокатську діяльність, інформація Ради адвокатів Дніпропетровської області, реєстр адвокатів тощо.