Візуалізація президентських виборів може привести до неочевидних висновків

Візуалізація президентських виборів може привести до неочевидних висновків

Візуалізація даних президентських виборів, які відбулись 25 травня 2014 року, дає можливість побачити неочевидні закономірності, провести детальний аналіз та зробити неочікувані висновки.

Про це заявив експерт компанії Promedia consulting Кирило Захаров.

«Ми розробили додаток для інтерактивної візуалізації результатів виборів. Він розроблений за допомогою статистичної мови програмування R та на основі фреймворка для створення веб-додатків Shiny. Багато необхідно було зробити для створення бази даних. Для цього нам знадобилося звести результати з різних сторінок сайту Центральної виборчої комісії та геокодувати адреси виборчих дільниць», - розповів він про технічну складову проекту.

За допомогою таким чином організованих даних можна наочно побачити підтримку того чи іншого кандидата по всій Україні та регіонах, порівняти показники двох різних кандидатів, виділити закономірності та те, що вибивається із загальної тенденції.

Також така візуалізація може слугувати підставою для припущення про фальсифікації на тих чи інших виборчих дільницях та/або про особливу роботу агітаторів та штабів у тих чи інших регіонах.

Нагадаємо, 25 травня в Україні пройшли позачергові вибори президента. У бюлетені були зазначені прізвища 21 кандидата, четверо з яких заявили про своє зняття з перегонів. Зокрема, Зорян Шкіряк, Олександр Клименко, Петро Симоненко та Василь Цушко. За даними ЦВК Петро Порошенко переміг інших кандидатів із результатом 54,7%.